Szakterületek
Bántalmazó kapcsolatok (partner, szülő, főnök stb.)
Ha valaki felismeri, hogy a kapcsolat, amiben van, nem jó, káros, netán veszélyes, a legfontosabb lépést megtette a szabadulás útján. A bántalmazó kapcsolatokban ugyanis nagyon sokszor megjelennek a vakfoltok, amelyek meggátolják a tisztánlátást, így lenullázzák a helyzetből való menekülés esélyét. Bár a bántalmazásnak többféle formája van, közös jellemzőjük a határátlépés, az az ijesztő, bénító érzés, hogy a másik túlságosan közel jött.
A konzultáció során mindenek előtt közösen felmérjük, mennyire közvetlen a veszély. Az első és legfontosabb szempont a biztonság. Az erőforrások feltérképezése és a szituáció dinamikájának megértése csak ezután következik. A munkánk célja - a biztonság megteremtésén túl - az, hogy a bántalmazott képessé váljon a későbbiekben felismerni az intő jeleket, ugyanakkor megtanulja az újra kapcsolódást.
Ha szükség van rá, a pszichológiai tanácsadás mellett jogi és orvosi segítség közvetítése kapcsán is számíthat rám.

Gyerekvállalási nehézségek (inszem, lombik, adoptálás)
Nem mindenki számára magától értetődő a gyermekvállalás. Van, akinél objektív (biológiai) akadályok vannak és van, akinél szubjektív (pszichés) okok állnak a nehezített szülővé válás hátterében. Sokan élnek át döntési krízist (akarok-e gyereket vagy sem?). Ilyenkor a tanácsadás fókuszában a döntés minél tudatosabb meghozatala áll. Célunk, hogy bármi is a terv, az saját akaratból és ne direkt vagy (belsővé tett) indirekt külső presszió torzítsa. A tudatos gyermektelenség útján való indulást ugyanúgy támogatom, mint ahogy pszichésen támogatni próbálom a biológiai okokból nehezített folyamatot.
A közhiedelemmel ellentétben ma már tudható, hogy a meddőségnek szinte soha nincs kizárólag pszichés oka! Ennek alapján a konzultáció az inszemináció és a lombikkezelés pszichés menedzseléséről szól. Fontosnak tartom, hogy - ha csak közvetve is, de bevonjuk a munkába a kliens társát is. Ez nem jelent feltétlenül személyes jelenlétet, de a szempontjait és az ő támogatását igen.
A konzultációs folyamat kiterjed az örökbe fogadásra való felkészítésre is, ami magába foglalja a praktikus teendőket, tudnivalókat. Nem tudom és nem is akarom helyettesíteni az adoptációra felkészítő tanfolyamokat (ezeknek elkötelezett támogatója vagyok), de az "edukáció" nagyjából lefedi a legfontosabb ismeretek átadását. A sikeres örökbe fogadás után is mód van a pszichológiai konzultációra.
Nemcsak a szülői oldal, de a gyerekként örökbe fogadott kliensek is fordulhatnak hozzám az adoptálásukkal összefüggő problémáikkal, kérdéseikkel.

Hirtelen megváltozott élethelyzetek

Traumák, poszttraumás állapotok

Hűtlenség, megcsalás, szerelmi háromszögek, poliamória

Átlagostól eltérő szexuális orientáció
